Hlavní hudební prostor na venkovním pódiu. A mnohem víc - místo kde je život, program a pohyb po celý den i noc.
Na tradici Tentwork stanu letos naváže kolektiv Bughead Records. Kromě čaje se můžete těšit také na 4 koncerty na vlně folku, lo-fi, bedroom popu, shoegaze a dreampopu.
Místo pro přednášky, workshopy, koncerty a promítání.
Art stage. V podloubí můžete slyšet autorské čtení, vidět výstavy, a nahmatat neuchopitelné... A to vše s výčepem za zády.
Prostor pro přednášky a workshopy, a možná jediné místo s wifi signálem na mlejně!
Na Nádvoří jsou samozřejmě stánky s alkem, nealkem i něčím k zakousnutí. Ale nezapomeňte vyzkoušet i naše skvělé bistro s veganskými mňamkami! Kdo ochutnal, jistě se s radostí vrátí zase.
Přírodní koupaliště. Informace pro alergiky: Voda není chlorovaná. Kolem Rybníku a v přilehlém Dřevníku se odehrává část programu festivalu (workshopy, přednášky, spontánní hudební vystoupení,...)
Prostor pro osobní chvilku ztišení, či naopak ke křiku, nadávkám a lomení rukou směrem k nebesům.
Místa pro stavbu stanů i parkování je kolem Mlýna dostatek. Pokud hledáte klidnější lokaci, doporučujeme vzdálenější místa louky.
Sociální zařízení najdete na Mlýně samozřejmě taky.
Přestože povětšinou nejsme zrovna „máničky“, jsme šťastní, že MEZiPROSTOR proběhne právě na mlýně. Duch místa, které kráčí proti proudu nás uchvátil! Miroslavu Skalickému se podařil vybudovat (nejen) na české poměry zcela neobyčejný alternativní kulturní prostor. Na Skalákově mlýně naleznete stádo koz, antikvariát, čajovnu, malý kostelík, bar vyzděný z bot. Na Skalákově mlýně se organizují koncerty (od „starého“ undergroundu až po tekkno), a další společenské akce. Na Skalákově mlýně je toho mnohem víc, než co jde slovy vyjádřit. Něco můžete shlédnout v reportáži (viz. níže), ale je to jen zlomek pocitů, které z tohoto místa budete mít po jeho návštěvě.
Narodil se v roce 1952 v Plzni, kde se vyučil tesařem. Už od dětství projevoval svobodného ducha i smysl pro humor, o povaze režimu neměl především díky rodičům žádné iluze. Jeho první „záškodnickou akcí“ byly návštěvy služebny Veřejné bezpečnosti, kde s kamarádem nahlásili ztrátu deseti haléřů a žádali příslušné orgány o zaprotokolování a patřičné vyšetření.
Postava českého undergroundu, člen kapely The Hever and Vazelína Band, politický vězeň, Chartista, Člověk. A také emigrant – když byl vyhnán v roce 1980 ze země do Rakouska, mimojiné výhružkami, že "jeho dítě může přejet auto".
Po roce 1989 se Skalák vrací zpět a kupuje, rekonstruuje a financuje na Vysočině mlýn — "park kultury a voddechu pro nepřizpůsobivé” na který vás společně s ním zveme.
Miroslav Skalák Skalický i dnes leží mohým lidem v žaludku — režim se změnil, lidské srdce ne.